VELKOSKLAD PNEUMATIK DAN AHLMANN KRISTENSEN

Menu:

SKLADEM VÁM NABÍZÍME :

Provozovna a sklad v Ostravě - Petřkovicích :
Otevřít mapu

Nový Evropský systém označování pneumatik


Od 1. listopadu 2012 musí být všechny pneumatiky pro osobní a užitková vozidla prodávané v Evropě vybaveny speciálními klasifikačními štítky. Tyto štítky vám poskytnou některé základní informace o konkrétní pneumatice. Při nákupu nových pneumatik tak teď máme všichni možnost učinit zodpovědný výběr založený na významných informacích.

Example content image Rychlé porovnání pneumatik Nyní budete schopni porovnat jednotlivé pneumatiky z hlediska 3 základních kritérií:

 • Spotřeba paliva (jedna nádrž z pěti je překvapivě spotřebována pneumatikami)

 • Přilnavost na mokru (klíčový bezpečnostní faktor)

 • Vnější hlučnost pneumatiky (zvuk, který vydávají vaše pneumatiky při jízdě vně vozidla)


  Example content image 1. Porovnejte spotřebu paliva Tento obrázek ukazuje, jak je pneumatika výkonná z hlediska spotřeby paliva. Palivová účinnost je klasifikována třídami od A (nejvíce účinná) po G (nejméně účinná).
  Ušetřete až 80 litrů paliva, za dobu životnosti vašich pneumatik. Vozidlo vybavené pneumatikami třídy A, jedoucí rychlostí 80 km/h spotřebuje o 7,5 %1 paliva méně než vozidlo s pneumatikami třídy G.
  Výsledky se mohou lišit v závislosti na typu vozidla a klimatických podmínkách, ale citelně rozdílná spotřeba paliva mezi jednotlivými třídami je prokázána.


  Example content image 2. Porovnejte brzdné vlastnosti na mokrém povrchu Toto schéma ukazuje, jak pneumatika brzdí v mokrých jízdních podmínkách. Hodnocení probíhá mezi třídami A (nejbezpečnější pneumatika s nejkratší brzdnou dráhou) a G (nejméně bezpečná pneumatika s nejdelší brzdnou dráhou).
  Zkraťte svou brzdnou dráhu o délku 4 osobních vozidel. Brzdná dráha vozidla vybaveného pneumatikami třídy A, jedoucího rychlostí 80 km/h může být až o 18 m, resp. 30 % 1, kratší než u vozidla s pneumatikami třídy G


  Example content image 3. Porovnejte vnější hlučnost pneumatik Tento obrázek ukazuje hlučnost pneumatiky v decibelech (dB). Symbol 3 zvukových vln udává, jak si pneumatika vede vzhledem k plánovaným evropským limitům. Vnější hlučnost pneumatiky nemusí odpovídat hlučnosti pneumatiky, která je zachytitelná uvnitř vozidla.

  3 černé vlny = hlučná pneumatika, ale s nižší hlučností, než je maximální hranice povolená v současnosti
  2 černé vlny = středně hlučná pneumatika, v plánovaném limitu a méně než 3 dB pod plánovaným limitem
  1 černá vlna = pneumatika s nízkou mírou hlučnosti, více než 3 dB pod plánovaným limitem